четверг, 4 июня 2020 г.


Корнєва Тетяна Володимирівна - керівник  камерного оркестру «Квінта» 


 Корнєва Тетяна Володимирівна


«... Скільки себе пам'ятаю, завжди віддавала перевагу класичній музиці ...».

Тому для пропаганди класичної музики серед населення і був створений камерний оркестр «Квінта».  Наша мета довести людям, що звуки класичної музики мають прямий вплив па здоров’я  людини. І від того, які звуки людина чує навколо себе, залежить її самопочуття і успіх.


Кожен день людина чує різну музику, яка лунає звідусіль - з радіоприймачів, телевізорів в магазинах, кафе ... Музика скрізь і всюди. Люди слухають її і навіть не замислюємося про те, який вплив вона робить на них.


Те, що музика різних стилів по-різному впливає на людину, незаперечний факт. Чому? Будь яка мелодія - це, перш за все, звукові хвилі, тобто звичайне фізичне явище.


У той же час легкий подих вітру, краплі дощу - ці звуки, живої  природи, надавали заспокійливий ефект. Частота звуків має прямий зв'язок з ритмами головного мозку - це доведено вченими. 


Мозок через органи слуху отримує інформацію, аналізує її і порівнює зі своїми ритмами. Ритми головного мозку індивідуальні, тому й музичний смак у кожної людини свій. З віком процеси в головному мозку сповільнюються, людина перестає сприймати швидку музику, а все більше віддає перевагу розміреній спокійній мелодії. 


З кожним роком музика стає все швидшою і агресивнішою, наприклад, електронна музика дає ритми до 160 ударів на хвилину і навіть більше. А ось організм людини працювати постійно в такому ритмі не може, і як наслідок виникають збої в роботі нервової системи, порушується сон, виникають депресії, дратівливість. 


Є такий науковий напрям - музична фармакологія. Так от її творець, американський вчений Робберт Шофлер, стверджував, що лікувальними властивостями володіють всі симфонії Чайковського, увертюри Моцарта, "Лісовий цар" Шуберта.


У Самарканді група вчених встановила, що звуки флейти-піккало і кларнета сприяють поліпшенню кровообігу, а струнні інструменти, що народжують повільні й спокійні мелодії, знижують тиск. Французькі вчені рекомендують "Дафніс і Хлоя" Равеля тим особам, які страждають від алкогольної залежності, а музику відомого Генделя для стабілізації поведінки хворих на шизофренію.


Один з провідних фахівців-педіатрів Михайло Лазарєв, вважав, що класична музика робить благотворний вплив на дитину ще до його народження, сприяє формуванню кісткової структури плоду. Під звуки гармонійної музики і дитина буде розвивати гармонійно. Під керівництвом все того ж Лазарева були проведені дослідження і ось які результати: музичні вібрації класичної музики благотворним чином впливають на кісткову структуру, ендокринну систему, стимулюють кровообіг, виробляють своєрідний масаж внутрішніх органів. 


Майбутнім мамам особливо рекомендується слухати твори Моцарта. Взагалі, про музику цього геніального композитора досі точаться суперечки і не припиняються дослідження, адже вона - просто феномен в області впливу не тільки на людину, а й на всі живі організми. Так, наприклад, вона сприяє збільшенню ефективності розумової праці.  Був проведений такий експеримент. Студентам - учасникам експерименту - давали послухати фортепіанну музику Моцарта, після чого їх коефіцієнт інтелекту підвищувався на кілька балів. Причому, і в тих, кому музика подобалася, і у тих, хто її не любив. 


Встановлено, що музика Чайковського, Шопена, Ліста допомагає подолати життєві труднощі, подолати біль, підвищити душевну стійкість. 


Задумайтеся про те, що ви слухаєте і не будьте ворогами свого організму!


Моє педагогічне кредо:  розвивати дитину як неповторну індивідуальність, формувати в неї творчий потенціал, прагнення до самостійної пізнавальної діяльності. 

"Ми любимо свою професію і віримо, що наші зусилля у вихованні та навчанні дітей допоможуть формувати в учнях життєві компетентності". 



Вміння знаходити обдарованих та здібних дітей - талант, вміння їх вирощувати – мистецтво.


*****
АДМІНІСТРАТОР САЙТУ
Корнєва Тетяна Володимирівна
викладач скрипки Ковельської
школи мистецтв

Комментариев нет:

Отправить комментарий

Корнєва Тетяна Володимирівна - керівник   к амерного оркестру «Квінта»    «... Скільки себе пам'ятаю, завжди віддавала переваг...